TLW ThinkHigher 2021-2022 - כל מה שרציתם לדעת על החוגים שלנו לשנת הלימודים תשפ"ב  
 
The LearningWorks
 

החוגים שלנו לשנה"ל תשפ"ג - ThinkHigher
כל מה שרציתם לדעת
 

שלום לכל ההורים,

אנו שמחים ומתרגשים מאוד להודיע כי אנו פותחים את הרישום לחוגים שלנו, הפועלים תחת השם ThinkHigher.
בדוא"ל זה תוכלו לקרוא כל מה שרציתם לדעת על ThinkHigher: התוכן, המחיר, המיקום, תאריכים, התחייבות, מדיניות החזרת כספים, וגם איך נפעל בתוך מציאות הקורונה.


 

אם אתם כבר מכירים את החוג ThinkHigher שלנו, הנה הפרטים החשובים ביותר:
מי: תלמידים בגילאי 6-16
מתי: החל מיום 23.10.2022 ועד ליום 15.6.2023, החוג מתקיים פעם בשבוע, למשך שעתיים. היום בשבוע והשעה יקבעו בהתאם לרישום.
מיקום: ביה"ס רעות ירושלים, רח' תורה ועבודה, בית וגן, ירושלים, וכן במקומות נוספים בהם יש מספיק תלמידים, כגון מודיעין, אפרת/גוש עציון, בית שמש, ורחובות.
שכר לימוד: 5,800 ש"ח לשנת הלימודים תשפ"ב.
להרשמה: יש למלא, לחתום ולשלוח לנו את טופס הרישום.


לחץ על נושא כדי לקרוא את הפרטים:

מתי?
איפה?
מי הם המחנכים שלנו?
מי הם התלמידים שלנו?
מה אנחנו עושים?
רישום
שכר לימוד
מדיניות החזרת כספים
האם תשקלו להפעיל חוג ווירטואלי באמצעות זום?
הנחיות, תקנות ומגבלות לגבי קורונה
מדיניות חיסון עבור תלמידים המשתתפים בחוג, ומשפחותהם
מה יקרה אם יתגלה חולה קורונה בין תלמידי החוג?
 


 

מתי?
• מיום 23 באוקטובר 2022 עד יום 15 ביוני 2023. בין התאריכים האלה, ימי הפעילות שלנו תואמים ללוח השנה היהודי וללוח החופשות של משרד החינוך לשנת הלימודים תשפ"ג 2022-2023.
• מפגשים שבועיים של כשעתיים
• החוג מתקיים ביום ראשון או שני או שלישי או רביעי אחר הצהרים, בתלוי בזמינות התלמיד (רשמו נא את העדפותכם בטופס הרישום).
• לעיתים יתקיימו ימי מעבדה ו/או ימי סיור הקשורים לנושא שאנו לומדים.
• לקבוצות המשתתפות בתחרויות רובוטיקה יהיה דרוש זמן רב יותר להכנה לתחרות (זמן נוסף זה כלול בשכר הלימוד אך יש לקחת בחשבון את המחוייבות למצוא זמן לזה בלו"ז של התלמיד)
• פעילות ערב מדי כ 3-5 שבועות
[חזרה לרשימת השאלות]


איפה?
השנה, החוג תתקיים בקמפוס The LearningWorks בביה"ס רעות ירושלים, רח' תורה ועבודה, בית וגן, ירושלים. אם יש מספיק מעוניינים ממקומות אחרים, נשקול לפתוח קבוצה גם במודיעין, אפרת/גוש עציון, בית שמש, רחובות, וערים נוספות.
[חזרה לרשימת השאלות]


מי הם המחנכים שלנו?
המחנך הראשי והמייסד הוא שיאל יצחק. יש לו תארים בהנדסה, מדעי המחשב, חינוך ומדעי החברה. הוא מרצה לרובוטיקה באוניברסיטה העברית ויש לו תעודת הוראה של משרד החינוך.
לשיאל 32 שנות נסיון בחינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי, ו- 22 שנות נסיון בתעשיית ההיי-טק בארה"ב ובישראל.
שיאל מתעניין מאוד בדינמקיה קבוצתית, עבודת צוות ומוטיבציה. הוא מתמחה ב:
• הנעת ילדים להתגבר על המחסומים שלהם
• עידוד ילדים להגביר את רמת הסקרנות והתעניינות שלהם
ונראה שלילדים כיף איתו למרות חוש ההומור שלו...

אריאל הרשלר הצטרף ל- The LearningWorks בשנת 2014. יש לו תואר בהנדסה והוא בעל תעודת הוראה.
יש לו 33 שנות נסיון בחינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי וכן 33 שנות נסיון בתעשיית ההיי-טק שבמהלכן 3 חברות בניהולו נמכרו בהצלחה.
אריאל מתרגש לראות ילד פורץ חסמים, לומד להתאים את עצמו ולעשות את הבלתי אפשרי. אך חשובה מכל זה היא העובדה שתלמידים באמת אוהבים להיות בחברתו לא משנה מה הם עושים.
[חזרה לרשימת השאלות]


מי הם התלמידים שלנו?
אנו עובדים בעיקר עם ילדים בגילאי 6-16.

אנחנו מרכיבים כל קבוצת לימוד בקפדנות רבה. תהליך הקבלה כולל ראיון אישי. אם אתם קוראים את המדריך הזה סביר להניח שיש התאמה טובה בין ילדכם לבין תוכנית ThinkHigher, אבל חשוב לנו (וגם לכם!) להיות בטוחים בכך. הראיון מהווה גם הזדמנות חשובה עבור ילדכם לשאול אותנו שאלות על תוכנית ThinkHigher ועל TLW באופן כללי.

אנא שימו לב כי אנחנו לא מאפשרים לבוא לחוג כדי לנסות, ולכן חשוב לקבל את ההחלטה
להצטרף באופן זהיר ושקול. תהליך הרישום, כולל הראיון, הוא חינם. ברגע שתשלמו, אנו מצפים כי ילדכם, ואתם, תהיו מחוייבים לתוכנית לכל שנת הלימודים.

אנחנו מחפשים תלמידים המעוניינים להיות מעורבים בתהליך הלמידה שלהם. אמנם לגיל ולרקע יש חשיבות, אך המוטיבציה של התלמידים, התחומים המרתקים אותם, ואיך הם נהנים ללמוד חשובים יותר. מיומנות טכנולוגית וחיבה למדע זה נחמד, אך יותר חשוב לדעת האם ומדוע התלמיד רוצה להיות שם.
[חזרה לרשימת השאלות]


מה אנחנו עושים?
משימת הדגל שלנו היא לעצב מחדש את התפקיד שהתלמיד ממלא בתהליך החינוך והלמידה שלו. אנו מלמדים לחשיבה עם מוח שלם ומעודדים מעורבות פעילה של תלמידינו בתהליך הלמידה שלהם. יש בעולם כבר די והותר נוסעים - אנו מכוונים את תלמידינו להיות הנווטים והטייסים.

קבוצות/קהילה
התלמידים פועלים בקבוצות של עד 12 ילדים אשר נבחרו על בסיס תחומי ההתעניינות והיכולות שלהם. על התלמידים לצפות לעבוד עם ילדים מסוגים שונים בקבוצתם, וחשוב מאוד ללמוד להגיע להשגים ביחד, למרות (או, הודות ל-) ההבדלים האלה. זה כולל עבודה עם אנשים בגילאים שונים.

למרות שגיל הוא בדרך כלל פחות משמעותי, ככל שהילד יותר קרוב לגילאי הקצה 6 או 16, הגיל הופך להיות גורם יותר משמעותי בהחלטה מה הם עושים ב- The LearningWorks ועם מי הם עושים את זה.

הרבה ממה שאנחנו עושים קשור לבניית קהילה. מהר מאוד, הנוכחות של ילדכם תהפוך להיות קריטי עבור הקהילה בה הם לוקחים חלק. לכן הם נדרשים להשתתף באופן תדיר, ואנחנו מבקשים שתמנעו, ככל הניתן, מלפספס מפגשים, ולהודיע לנו מראש אם אתם יודעים שזה עומד לקרות.

ברצוננו לציין כי אף על פי שאין חובה להשתתף באף פעילות נוספת מעבר לשעתיים השבועיות של ThinkHigher, יש קשר ישיר בין סך הכל ההשקעה של ילדכם בזמן ומאמץ וההחזר שתקבלו מן ההשקעה הזאת.

תוכנית הלימודים
The LearningWorks שותפה בתוכניות Maker שלGoogle . לפעמים אנחנו בונים יצירות מדעיות מגרוטאות ממוחזרות או מרכיבים מחשבים חדשים מחלקים מיושנים. אנחנו מתכנתים תוספי מיינקראפט, אנחנו גם מתעסקים בנגרות, בבניית מודלים ב CAD, ובהדפסות תלת-מימד. אנחנו מנצלים עד תום את היכולות של המעבדה לעיצוב תעשייתי שלנו. (ולפני שתתקשרו לשאול אותנו על זה: כן, אכן בנינו מכונת משחקים הכוללת משחקים כמו Pack Man ו- Space Invaders וכל מה שביניהם. כן, הפכנו 2 תנורי מיקרוגל לרתכת, וכן, יצרנו מפה טופוגרפית הכוללת מציאות מדומה מתוך ארגז חול, מקרן, ומצלמת Microsoft Kinnect).  

לכל תלמיד יש את מוקד ההתענינות האישי שלו. המטרה שלנו היא לשפר את כישורי החשיבה של ילדכם לא בהכרח להפוך אותו לאשף Python או נגר אומן (אם כי כמובן שיתכן שהדבר יתרחש). לפניכם רשימה חלקית של נושאים שילדכם עשוי לפגוש אצלנו:

מיומנויות Make:
• הנדסת מבנים ובניה
• הנדסה מכנית: מכונות פשוטות, רכבים עם גלגלים/ זחלים/ מסילות
• שימוש בתיב"ם ללגו כמו: LDD, LeJos, L-draw
• שימוש ב SolidWorks, תוכנת תיב"ם מקצועית לעיצוב הדפסות בתלת מימד ולשימושים הנדסיים
• אלקטרוניקה והנדסת אלקטרוניקה

מיומנויות מחשב:
• תיכנות, סביבות מרובות מערכות-הפעלה, תהליך הפיתוח
• הנדסת מערכות, תשתיות רשת, אבטחת מידע
• סביבות מרובות מערכות-הפעלה והתנהגותן כולל מערכות הפעלה של מיקרוסופט, אפל, לינוקס, rPi, ארדואינו ואחרות, והתקשורת ביניהן.

מיומנויות מדע כלליות:
• מחקר, ניתוח, שיתופי פעולה מדעיים ומצגות
• אסטרונומיה והשימוש בטלסקופים
• מעבדת ביולוגיה ומיקרוביולוגיה והשימוש במיקרוסקופ
• שימוש בטוח במעבדת כימיה בסיסית מיומנויות

רובוטיקה:
• תינכון והנדסה על פי עקרונות נכונים מהיסוד
• שימוש יעיל בחיישנים ופעולות XOR ו XANDOR
• שיתוף פעולה חיובי בין המהנדס/המעצב למתכנת

מיומניות יצירתיות והצגה:
• צילום סטילס ווידאו
• עבודה עם כלי עריכה כגון פוטושופ ופרמייר
• הצגה אל מול קהל ומיומנויות הצגה

רובוטיקה עם לגו:
המעבדת הלימודית לרובוטיקה שלנו היא מהטובות בישראל ויש בה כ- 2 מיליון ושמונה מאות תשעים אלף חלקי לגו. התלמידים שלנו יכולים לבנות עיר שבה 104 רובוטים מפעילים בו-זמנית 24 רכבות ו 30 כלי רכב ממונעים על כבישים ו- 930 מטר של מסילות.
The LearningWorks משתמשת בפלטפורמות NXT ו- 3EV של לגו (פלטפורמות נוספות מפורטות בהמשך).

קבוצות ThinkHigher בדרך כלל משתתפות בתחרות רובוטיקה. הפעילות כוללת רובוטיקה, מחקר, המצאות חדשניות, שיתופי פעולה על פרוייקטים, מיומנויות עמידה בפני קהל ועוד. התחרויות מתקיימות בסביבות מאי-יוני והילדים יתבקשו להחסיר מספר ימי לימודים. לשם כך יש לקבל אישור הורים ומורים. השתתפות בתחרות רובוטיקה נחשבת כהעדרות מותרת מבית הספר. התלמידים נדרשים להשלים את כל מה שהחסירו ובתי הספר מתייחסים לכך ורואים זאת בעין יפה יותר אם התלמידים כבר מתפקדים היטב בבית הספר.  

פלטפורמות נוספות
בThinkHigher משתמשים גם ב Arduino, Raspberry Pi, Einstein, RoboFLAT ו- Edison. אם ערכת Raspberry Pi דרוש לצורך פרויקט מסוים, תלמידים שעדיין לא קיבלו ערכה כזאת מאיתנו בעבר יוכלו לקבל אותה.

התלמידים באופן טבעי מתלהבים מטכנולוגיות חדישות אלה, אך זיכרו כי הן הכלים להשגת מטרותינו החינוכיות האמיתיות.


ערכים חינוכיים
רובוטיקה ומקצועות המדע והטכנולוגיה הם מגרש משחקים מושלם לפיתוח היצירתיות, מיומנויות פתרון בעיות, התקשורתיות, ובמיוחד עבודת צוות יעילה.

מסגרת LearningWorks היא לא המקום היחיד בו אפשר ללמוד רובוטיקה והנדסה (אם כי אנחנו בהחלט מצויינים). אולם, אין הרבה תוכניות טובות משלנו לאבחון מדויק של המוטיבציה של תלמיד, טיפוח התלהבותו ללמוד, או הגבהת רף הציפיות שלו מעצמו.

כפי שציינו, אנחנו משבצים תלמידים לא על פי גיל אלא על פי תחומי עניין ויכולת.

תחרויות
יצירתיות היא השלב הראשון ולא סוף דבר בחדשנות. אחת המטרות שלנו היא להכין את תלמידנו לפתור באופן יצירתי בעיות אמיתיות, וזה דורש הבנה עמוקה של דברים. לכן, הקניית הכלים לבצע מחקר באופן אפקטיבי היא אחת המטרות העיקריות שלנו.

הקבוצות שלנו המשתתפות בתחרויות הרובוטיקה לפעמים זוכות בפרסים שאנחנו מאוד גאים בהם – ראה קישורים למחווני השיפוט של חדשנות בפרויקט המחקר ושל חדשנות ואסטרטגיה בתכנון הרובוט. למעשה, הקבוצות האלה זכו בפרסים בתחרויות האלה, אבל אנחנו יותר גאים בעובדה שהם זכו דוקה בקטגוריות האלה, מאשר שאנחנו גאים בפרסים עצמם. ההכרה היא נחמדה, אבל אנחנו יותר גאים באיכות העבודה שלהם – גאים שהם זכו ביושר בהכרה יותר מאשר בהכרה עצמה.

זאת לא הבטחה שנזכה במשהו; זאת אף פעם לא הייתה המטרה וגם אף פעם לא תהיה המטרה שלנו.

אך אנו כן מבטיחים לתת לתלמידים שלנו את ההזדמנות ואת העידוד לעשות עבודה ממש ממש טובה. אם השופטים בתחרויות, והאלים של הזמן והמזל יהיו איתנו, אז יופי – אבל נלמד את ילדכם לזכות ביושר בתחושת ההישג בדרך כזאת או אחרת.

מסמכים שנכתבו ע"י תלמידים
אנו מתעדים באופן שוטף את ערכי הליבה החינוכיים שלנו. מסמך זה ברובו נכתב ע"י תלמידנו. אפשר גם לבקר בקישור כדי לקרוא פרויקט של התלמידים לתעוד ערכי הליבה שלנו לפני כמה שנים; אפשר גם להעיף מבט במדיניות המדיה שלנו (גם זה נכתב ע"י התלמידים). אנו קהילה לומדת ותמיד נכונים להפיק תועלת ממשוב מן ההורים.
[חזרה לרשימת השאלות]


 

רישום
הורים ותלמידים ממלאים וחותמים על טופס הרישום, ושולחים אותו לכתובת הדוא"ל application@thelearningworks.org יחד עם המסמכים הנוספים שאנו מבקשים לצרף לטופס הרישום.

תהליך הרישום לתלמידים חדשים
תלמידים חדשים הם תלמידים שלא השתתפו בעבר בחוג ThinkHigher או בקייטנת ההאקרים.
אנא שימו לב כי התוכניות שלנו לא פתוחות לציבור הרחב - יש תהליך קבלה.
אחרי שנקבל את טופס הרישום הממולא והחתום, יחד עם המסמכים האחרים שאנו מבקשים לצרף לטופס הרישום, אנו ניצור איתכם קשר לקביעת מועד לראיון האישי של ילדכם.
אחרי הראיון האישי נודיעכם האם ילדכם התקבל כתלמיד.
אם ילדכם התקבל, תקבלו דוא"ל עם בקשת תשלום, כולל קישור למערכת התשלום המקוונת שלנו.
אחרי קבלת התשלום, תקבלו חשבונית מס וקבלה כחוק, וכן דוא"ל עם פרטי הקבוצה בה שיבצנו את ילדכם.

תהליך הרישום לתלמידים חוזרים
תלמידים חוזרים הם תלמידים אשר השתתפו בעבר בחוג ThinkHigher או השתתפו בקייטנת ההאקרים. תלמידים אלה אינם חייבים למלא את כל טופס הרישום - ההורים צריכים למלא רק את הדף הראשון, והם והוריהם חותמים בדף האחרון. אנחנו כן צריכים את כל המסמכים האחרים שאנחנו מבקשים לצרף לטופס הרישום.
אחרי שנקבל את טופס הרישום הממולא והחתום, יחד עם כל המסמכים האחרים שאנו מבקשים לצרף לטופס הרישום, תקבלו דוא"ל עם בקשת תשלום, כולל קישור למערכת התשלום המקוונת שלנו.
אחרי קבלת התשלום, תקבלו חשבונית מס וקבלה כחוק, וכן דוא"ל עם פרטי הקבוצה בה שיבצנו את ילדכם.
[חזרה לרשימת השאלות]


 

שכר לימוד
עלות שכר לימוד 5,800 ש"ח לשנת הלימודים תשפ"ג, כולל כל הפעילויות ועלות החומרים.
השתתפות בקייטנת חנוכה לאורחים: 1,600 ש"ח
השתתפות בקייטנת חנוכה עבור תלמידי ThinkHigher: כלול במחיר החוג
השתתפות בקייטנת פסח לאורחים: עדיין לא נקבע סופית אבל כ-1,600 ש"ח
השתתפות בקייטנת פסח עבור תלמידי ThinkHigher: עדיין לא נקבע סופית אבל חצי מעלות ההשתתפות לאורחים

The LearningWorks מקבלת כרטיסי אשראי מסוג ויזה או ישראכרט שהונפקו בארץ. תקבלו קישור לדף תשלומים במכתב הקבלה (שתקבלו אחרי שתשלחו את טופס ההרשמה ואחרי הראיון האישי (לתלמידים חדשים)).

בעבר הייתה אפשרות להשתמש באופניים כדי להגיע לסיורים או פעילויות. לאחרונה השתנו חוקים הקשורים לשימוש באופניים וזה נהיה יותר מסובח. נשמח לחזור ולאפשר זאת ברגע שנוכל. אם אפשרות זאת מעניינת אתכם ואת ילדכם, אנא קחו בחשבון את עלויות התחזוקה של האופניים ואת מחיריהם של קסדה מאושרת ופנימית רזרבית (דרישות סף לשימוש באופניים במסגרות שלנו), כשאתם מחשבים עלויות.
[חזרה לרשימת השאלות]


 

מדיניות החזרת כספים
א. באופן עקרוני אנו לא מחזירים כסף. מכיװן שהפעילױות שלנו מבוססות על שיתוף פעולה ובנײת קהילה תומכת של תלמידים, אנו מצפים ממי שנרשם לפעילױות שלנו להתײב לתקופת הפעילות המלאה. מי שלא ממשיך בפעילות כמתוכנן מכל סיבה שהיא, גורם להפרעה לקבוצה ו/או לקהילה של התלמידים הנותרים.
ב. במקרים מיוחדים של כוח עליון, כגון מחלה רצינית, אישפוז של התלמיד חו"ח, וכו', אנו נתחשב בנסיבות ובחומרת המצב ונחזיר כספים בהתאם על פי שיקול דעתנו הבלעדית.
ג. במקרים מיוחדים אחרים של אי-התאמה מובהקת לקהילה ו/או לתכנים, אנו נשקול החזר כספים על פי שיקול דעתנו הבלעדית. בכל מקרה ההחזר לא יעלה על 50% מסך הסכום ששולם ולא נוצל.
ד. באופן חישוב ההחזר ילקחו בחשבון הכספים ששולמו, בניקױ כספים שלא שולמו, ובניקױ תשלומים שאנו ביצענו עבור (תכנון) ההשתתפות של התלמיד בתוכניותנו אשר לא ניתן לקבלם בחזרה.
ה. החזר כספים ײנתן אך ורק לאחר פרעון התשלום לטובת חברת The LearningWorks באופן מלא. במקרה של תשלום באמצעות כרטיס אשראי, ההחזר יועבר רק לאחר קבלת התשלום המלא מחברת האשראי.
[חזרה לרשימת השאלות]


האם תשקלו להפעיל חוג ווירטואלי באמצעות זום?
עם פרוץ משבר הקורונה, העברנו את כל הפעילות לפעילות ווירטואלית. למדנו מהנסיון הזה שמאוד קשה לעשות את סוגי הפעילויות שאנו עושים, באמצעות זום. אומנם אנו עובדים על נושאים בתחומי המדע, ההנדסה והטכנולוגיה, אבל כל הפעילויות שלנו, בקייטנה כמו במשך השנה, מתוכננים כך שתלמידנו יחוו עבודת צוות, שיתוף פעולה, ותלות הדדית, וישפרו את מיומנויותיהם תוך כדי עבודה משותפת כצוות. חוץ מקבוצה אחת, שעשתה עבודת צוות הראויה לשבח, הקבוצות האחרות לא ממש הצליחו לעשות עבודה שעומדת בסטנדרטים של ThinkHigher באמצעות זום. למרות שיש פעילויות שאנו בהחלט מסוגלים לעשות בזום, המחשבה כרגע היא שזה לא מי שאנחנו, ואנחנו לא רוצים להפוך לספק נוסף של פעילויות זום. זה לא אומר שאין שום סיכוי, אבל אנחנו לא נותנים לזה עדיפות כרגע.
חזרה לרשימת השאלות]  


 

הנחיות, תקנות ומגבלות לגבי קורונה
החוגים שלנו יתקיימו בהתאם לכל ההנחיות, התקנות והמגבלות של משרדי הממשלה השונים ורמת הממשל המקומית.

על התלמידים להיות מחוסנים, וחובה להציג הוכחת חיסון נגד קורונה.

התלמידים יחוייבו לשים מסכה על העף והפה בכל משך הפעילות וכן בתחבורה בדרך לחוג ובחזרה יחד עם תלמידים אחרים. רק בעת שתיה ו/או אכילה, אשר יתקיימו תמיד בחוץ (אפילו כשחם!), יהיה אפשר להוריד את המסכה. חייבים להביא גם מסכה נוספת ספייר.

זכרו שמצב הקורונה דינמי. בטיחותו של ילדכם ובטיחותנו המשותפת חיוניות ולעולם לא ניטול סיכונים ולא נאפשר לאחרים בקהילתנו ליטול סיכונים בתחום זה. כל מי שמגיע לחוג  מחוייב לכסות את פניו (כולל כיסוי מלא של הפה והאף) בכל עת. דרישה זו חלה על הורים המגיעים לקמפוס וכמובן גם על כל הילדים ואנשי הצוות. אנו יודעים שיתכן שיש כאלה שאינם נוהגים כך. אנחנו חשים את אותו התסכול כמוכם לאחר תקופת ההקלה באביב, אך אנו מחויבים לדרוש זאת כעת משום שאין בכוונתנו להעמיד את ילדכם או קהילתנו בסיכון. אנא הכינו את ילדכם בהתאם.  

אנא הכינו את ילדכם גם לאפשרות שמשרד הבריאות יכריז (בצדק) על הנחיות, מדיניות, או הגבלות שאנו נפעל לפיהן במדויק.

הנה מספר דברים שאנו חשובים שיש סבירות שיקרו:
• הממשלה תטיל שוב מגבלות שהיו בעבר, למשל חלוקה לקפסולות.
• הממשלה עשויה להגביל את האפשרויות לקיים ימי סיורים (או שמקומות הביקור יטילו מגבלות).
• הממשלה עשויה לשנות את תקפה של תכנית התו הירוק שמשמעותה בפועל היא שכל מי שיכול להתחסן נדרש להתחסן.
• הממשלה עשויה להחמיר את חובת עטיית המסכה, למשל להטלת קנסות או חובת עטיית מסכה בשטח הפתוח.

אנו חוזרים ומדגישים כי מצב הקורונה הוא דינמי ועלינו להיות מוכנים לאפשרויות כאלה ולשינויים אחרים.
[חזרה לרשימת השאלות]


 

מדיניות חיסון עבור תלמידים המשתתפים בחוג, ומשפחותיהם
אנו מבקשים מכל ההורים לוודא שכל מי שרשאי להתחסן, אכן מחוסן. זה כולל לא רק תלמידים אלא גם הורים ואחים של תלמידים שרשאים להתחסן. הדבר יבטיח שהתלמידים ישהו, ככל האפשר, בסביבה בה פחות סביר שיחשפו לנגיף הקורונה.

The LearningWorks תפעל בכל הפעילויות שלנו, על פי ההנחיות, התקנות והמגבלות אשר פורסמו או יפורסמו על ידי משרד הבריאות, משרד החינוך, וכל גורם ממשלתי או עירוני אחר. זה כולל גם הנחיה או מגבלה אשר תחייב אותנו להשהות מפגשים פיזיים עבור חלק או כל תלמידנו.

אנא שימו לב כי ברגע כתיבת דברים אלה, הממשלה אישרה לחסן ילדים החל מגיל חצי שנה. אנו מבקשים מן ההורים לחסן את התלמידים שלנו, וכן אחים של תלמידים שלנו, החל מגיל חצי שנה. 
[חזרה לרשימת השאלות]
 


 

ש: מה יקרה אם יתגלה חולה קורונה בין תלמידי הקייטנה?
ת: בהתאם להנחיות הרשמיות, אם יימצא תלמיד חולה בקורונה, הוא או היא יועברו מיד למקום מבודד, ההורים יקבלו הודעה, התלמיד יילקח הבייתה כמה שיותר מהר, יתכן שע"י שירותי הרפואה, וייתכן כי חברי הקבוצה בה היה התלמיד יתבקשו (ע"י משרד הבריאות) להכנס לבידוד ביתי לתקופה של עד שבועיים. אנא שימו לב כי כל פוליסות הביטוח הכניסו סעיפים המחריגים כל נזק ישיר ועקיף כתוצאה מנגיף הקורונה. לכן לא נוכל לתת החזר כספים על העדרות או אי-יכולת להגיע למפגשי החוג עקב סיבות הקשורות לקורונה, כולל דרישה להכנס לבידוד.
[חזרה לרשימת השאלות]


אנו מקווים שענינו על חלק משאלותיכם. תוכלו למצוא חוויות מצולמות בדף הפייסבוק שלנו.

מן המסמכים הבאים תוכלו להפיק הבנה טובה יותר של מי אנחנו ומה אנו עושים:
01 ברוכים הבאים וחוזה הוגסמיד (דוגמת פעילות 1)
02 רכבת לוגיקה (דוגמת פעילות 2)
03 ערכי ליבה של The LearningWorks משנת 2014
04 האתר שלנו

האתר שלנו הוא תוצר עבודה של התלמידים שלנו. יכולנו לתת לגרפיקאי לעצב את האתר שלנו ואז הוא היה נראה יותר מקצועי. אך, אנחנו גאים בו הרבה יותר כך.

אם יש לכם שאלות נוספות תוכלו להשיג אותנו בטלפון 03-7639688 או שילחו לנו מייל עם מספר הטלפון שלכם ואנחנו נתקשר. גם תוכלו לשלוח לנו את שאלותכם בדוא"ל:  info@thelearningworks.org.

נשמח לספר לכם עוד על התוכנית!

אנו מאחלים לכם ולמשפחתכם בריאות איתנה!

בברכה,

שי-אל ואריאל
The LearningWorks

 
Copyright © 2022 www.thelearningworks.org, All rights reserved.